skola@horniplana.cz

6. 4. 2019 Turistický kroužek

Železniční zastávka Žlábek byla výchozím bodem prvního jarního výšlapu našeho turistického kroužku. Trasa vedla kolem Olšova, přes obec Žlábek,  Jelm, Stifterovu stezku k rozhledně a poté do Horní Plané. Cestou jsme mnohokrát zastavovali, abychom si přečetli informační tabule, ale také abychom se posilnili. Děti byly skvělé! Sledovaly okolí a ptaly se na vše, co viděly či našly v lese. A tak jsme řešili chyceného draka ve větvích, cestičky od kůrovce v kůře stromu, mraveniště, ptačí hnízdo v keři, choroše na stromě, letokruhy na kmenech stromů, názvy jarních rostlin, naklíčené kaštany, větev visící na elektrickém vedení. Dokonce jsme našli a někteří podepsali dvě kešky.

Počasí nám přálo, nohy nás nebolely, jídla jsme měli dostatek. Co více jsme si mohli přát.

A kdo s námi šel? Kromě p. učitelky H. Bürgerové a J. Klímové to byli: Anežka Jungvirtová, Dominik a Michaela Kvášovi, Jiřík Pešl, Eliška Moravcová, František Kvasnička, Sofie Vachulková, Sam Kučera, Karina Mužiková, Sam Prášek, Lucie Šimová, Natálie Trančíková, Kryštof Matějka, Vašík Buzek, Nela Klementová, Eliška Pastyříková a bývalý žák Vojta Klíma.

Málem bych zapomněla na fenku Sáru a psíka Bertíka.

Jana Klímová