ZŠ, MŠ, Družina

19.1. 2018 Na školním dvoře - Adam, Filip a jejich sněhulák

lCo nás baví, děláme rádi.

Kolik bude letos sněhuláků?

Nejbližší akce mateřské školy

22.1. 2018 Lesní pedagogika - Jak se staráme o zvířátka v zimě

10. 1. 2018 Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Dne 10. 1.  proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce pro žáky 8. a 9. třídy.

Plavecký výcvik 2. a 3. ročníku bude od 22. března v Prachaticích

Kvůli rekonstrukci bazénu nebude možné letos uskutečnit tradiční výuku plavání našich žáků ve Volarech. Na pondělí 8. ledna byli rodiče pozváni k projednání termínu náhradního řešení - jezdit v odpoledních hodinách do plavecké školy v Prachaticích.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018

DO ROKU 2018 PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ PF 2018

1.1.2018 Nový rozvrh hodin od prvního ledna

Nový rok začínáme s novým rozvrhem hodin.

Všichni žáci byli s novým rozvrhem seznámeni před vánočními prázdninami. Zde je jeho internetová podoba.

21.12.2017 Finanční gramotnost v 5.třídě

Reklama nás nedostane a nakupuji nový mobilní telefon. Současné děti vyrůstají pod vlivem televize, počítačů a internetu. Během doby strávené ve virtuálním světě jsou vystaveny působení reklamy v různých formách. Při diskusi děti přemýšlely o reklamě v televizi ve formě spotů, teleshoppingů, nebo přímo ve filmech a seriálech apod. Na základě informací vytvořily děti vlastní reklamu a zdůvodnily svůj záměr, vytvořily si pravidla bezpečného nakupování při nákupu.

20. 12. 2017, Vánoční čas ve školní družině

Po celý prosinec se v naší školní družině připravujeme na nadcházející vánoční svátky. Vyráběli jsme svícny a voňavé ozdoby na jarmark. Z papíru jsme si poskládali čerty, vytvořili Mikuláše. Jako vánoční dekorace se nám hezky povedl skládaný vánoční stromeček a andílek ozdobený glitrovým lepidlem. V rámci spolupráce s místní knihovnou jsme si při vánočním tvoření připravili vánoční přání.

19.12.2017 Páťáci a sluneční soustava

Z hodin přírodovědy už víme, že Slunce je hvězda. Ve vesmíru se nachází velmi mnoho hvězd – lidé je rozdělili do souhvězdí. Země je jednou z planet sluneční soustavy. Je zatím jedinou známou planetou ve vesmíru, kde existuje život. Naše Země má jeden Měsíc, který vnímáme ze Země při oběhu kolem Země v různých fázích. Měsíc je první a dosud jediné vesmírné těleso, na kterém přistáli lidé – Neil Armstrong a Edwin Aldrin v roce 1969 na vesmírné lodi Apollo 11.